Korektury studentských prací

Máte před odevzdáním své diplomové nebo bakalářské práce? Nebo řešíte důležitou seminárku? Potřebujete mít nejkvalitnější rigorózní nebo disertační práci?

Jste skvělí ve svém oboru, ale nevěříte si ve svých jazykových dovednostech? Vedoucí vás chválí za přínosné myšlenky, ale vytýká gramatické nedostatky? Nebo vám autorská slepota brání vidět to, co vás jinde praští do očí?

Nechte si svou práci zkontrolovat od profíka. Jazykový korektor je první nezávislý čtenář, který práci zbaví nejen nepříjemných překlepů a gramatických nedokonalostí, ale pomůže ji zvednout na vyšší úroveň.

 

V čem vám pomůžu?

Pomůžu vám připravit vaši práci k odevzdání. Vyčistím ji od překlepů, gramatických chyb i typografických nedokonalostí. Pokud budete chtít, můžeme se domluvit i na lehké stylistické úpravě. Pokud v práci budou nějaké logické nejasnosti, upozorním na ně. Mým cílem je, aby váš text příjemně plynul a čtenář nerušeně vnímal vaše myšlenky. Máte nějaké speciální požadavky? Sem s nimi! Domluvit se můžeme na ledasčem.

Jak to probíhá?

Jednoduše. Pošlete mi svou práci (preferuji dokument Word) na adresu info@profesionalnikorektury.cz. Domluvíme se na podrobnostech, vašich individuálních požadavcích a termínu odevzdání hotové korektury. Telefonem (ten je za všech okolností rychlejší) nebo e-mailem. Až je korektura hotová a vy spokojení, teprve potom budeme řešit finanční vypořádání. Zakládám si na oboustranné důvěře.

Do kdy to bude hotové?

Záleží na rozsahu vaší práce. A také na tom, jak moc blízko je váš termín odevzdání. Standardně stihnu práci opravit za 2 až 3 dny. Ale pokud spěcháte hodně, můžeme se domluvit i jinak…

Co za to?

Vím, jak náročné je se prát o svůj diplom a zároveň se u toho živit. A protože studentům fandím a ráda je podporuju, dávám na všechny studentské práce slevu 50 % ze standardní sazby za korekturu. Cena pro studenty tedy je 60 Kč za jednu normostranu (viz níže). Celková částka se tedy odvíjí od toho, jak je vaše práce rozsáhlá, kolik má normostran.

 

Napište, zavolejte! Domluvíme se. Zvládneme to spolu!

+420 737 888 411                       info@profesionalnikorektury.cz

 

Těším se na vaše práce!

Jana, korektorka a kosmetička vaší diplomky

Na co se často ptáte

Co je to normostrana?

Jedna normostrana je historicky 1800 znaků včetně mezer. Cena za korekturu se odvíjí právě od počtu normostran. Příklad: práce má 69311 znaků s mezerami, to je 38,5 normostran, při sazbě 60 Kč za normostranu bude celková cena 2310 Kč.

Platím něco předem?

Ne. Protože vím, že u korektur jsou ve hře často hodiny, nechci oddalovat začátek opravování čekáním na zálohu. Po odevzdání korektury pak nastane čas a klid a vyřízení finančních záležitostí. Vzájemné důvěry si vážím.

V jaké formě dostanu korekturu a zvládnu si ji zapracovat?

Korekturu provádím ve Wordu pomocí revizí (neboli systémem sledování změn). Uvidíte přehledně všechny změny, které jsem v textu provedla. Mou korekturu si v klidu projděte. Pokud s nějakou změnou nesouhlasíte, lze ji v kartě revizí odmítnout.

Vím, že píšu dlouhá souvětí/nemůžu se zbavit spojky jelikož/dělá mi problém vyjádřit myšlenku. Pomůžete i s tímto?

Mým cílem je, aby váš text splňoval požadavky odborné práce. Takže pokud je text srozumitelný, jednoznačný a uchopitelný, není důvod do něj nadmíru zasahovat. Například násilným dělením vět. Také chci, aby text pěkně plynul, takže mu můžu pomoci i jemnými stylistickými úpravami. A pokud se někde zakutálela myšlenka, určitě se to také dozvíte.

Co citace a bibliografie? Upravíte mi normu?

Do bibliografie nezasahuji. Často má každá škola, fakulta i katedra jinou normu a bylo by troufalé si myslet, že tyto normy obsáhnu svou znalostí. Proto spoléhám na to, že svou normu znáte. Já ji můžu opravit jen typograficky, aby seděly mezery, byly správně pomlčky, čárky atp. Knížky ani časopisy jsem neměla fyzicky u sebe, takže ani nemůžu zkontrolovat správnost vlastního bibliografického zápisu.

Naformátujete mi práci?

Ne. Mám zkušenosti s tím, že každá škola požaduje něco jiného. A také každý autor se své práce chopí různým způsobem. Proto mi přijde velmi kontraproduktivní zasahovat právě do formátování textu, obrázků, tabulek. Velice snadno se pak rozsypou. Tuto činnost bych ponechala na vás.

Když mi nebude něco jasné, můžu se ptát i po odevzdání korektury?

Samozřejmě! Jsem tu proto, abyste bez zbytečných nervů odevzdali tu nejlepší možnou práci. Takže když něčemu z mých poznámek nebudete rozumět nebo si s něčím nebudete vědět rady, nestyďte se ozvat.

 

Napište, zavolejte! Domluvíme se. Zvládneme to spolu!

+420 737 888 411                       info@profesionalnikorektury.cz


Kontakt

Mgr. et Mgr. Jana Sobotková
+420 737 888 411